روستای کزج- مطالب خواندنی (جدید)
انتشار شعرهای داود علیپناه

حذف تصاویر و رنگ‌ها

مدتی پیش جناب آقای داود علی‌پناه مجموعه‌ای از شعرهای زیبای خود درباره روستای کزج را در اختیار بنده قرار دادند تا در سایت قرار گیرد. خوشبختانه بعد از مدت‌ها بالاخره توانستم در لابلای هجوم انبوه کارهای مختلف، فرصتی برای بررسی و ورود دو قطعه شعر ایشان پیدا کنم و حقیقتا از مطالعه آثار در حین این کار بسیار لذت بردم. امیدوارم شما نیز با خواندن این قطعات، با یادآوری خاطرات دور و نزدیک روستایی‌تر شوید.


آنایوردوم

این شعر به سبکی شبیه به حیدربابای شهریار، به کارهای روزمره مردم روستا از بیان شاعر اشاره می کند و ما را با حال و روز ایام گذشته روستای کزج آشنا می‌کند. شاعر سعی کرده است بدون پیچیدگی گفتاری و به صورتی کاملا صمیمی و ساده، خاطرات خود را در بیانی شعرگونه بازنویسی کند. برای خواندن این قطعه شعر اینجا را کلیک کنید.

روستایم کزج

با خواندن شعر "روستایم کزج" نگاه عمیق شاعر به زیبایی‌ها، پیشینه تاریخی، اصالت و سادگی روستا را که با احساسی پاک و بی پروا آمیخته شده است، در می‌یابیم. شاعر در این قطعه سعی کرده است غربت کزج، این "گنج بی‌نشان" را به ما یادآوری کند تا حال و هوای روستایی را از یاد نبریم. برای خواندن این قطعه شعر اینجا را کلیک کنید.

نشانی مطلب در وبگاه روستای کزج:
http://kazaj.ir/find.php?item=1.26.42.fa
برگشت به اصل مطلب